Alla inlägg den 20 februari 2013
Då var det dags för ännu ett talangläger. Ska bli kul att träffa alla tjejerna igen. Att få vara i inomhushallen en hel helg känns väldigt bra. Carma och jag åker tidigt fredag morgon, ska träffa Marika och Anna till lunch. Sen kommer resten av gänget på eftermiddagen, tror att det är inchekning vid 17.00
Hann med en liten träning i går kväll. Har hittat en parkering som det inte är några bilar på och det bästa av allt, är att den är upplyst och plogad. Inte ofta man hittar den kombinationen.
Många timmar har det blivit där i vinter med träningskompisarna.
Hade ingen plan eller inspiration, väldigt ovanligt för att vara mig. Men det räcker med att ta ut Carma så är man bara tvungen att ändra inställning. Hon hoppar och studsar och är minst sagt på G. - TANTEN, VAD SKA VI GÖRA ??????
Härligt Jag samlade ihop tankarna och vips hade vi en plan. Kollade av aktivitets nivån i ff när Sandra var med. Såg mycket bra ut
kollade på dom raka skifterna i inkallningen, börjar se bättre ut. Vittringen fick Carma leta på ett antal fler pinnar en vad hon är van vid. Hittar rätt pinne båda gångerna MEN alldeles för hög fart, ett angenämt problem kan jag tycka, hon är inte så gasad på tävling.
Sen körde vi en "vanlig" kedja Zäta,ruta och en dirigering...........såg fint ut Åkte hem glad i hågen
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 |
2 |
3 | |||||||
4 |
5 |
6 | 7 | 8 |
9 |
10 | |||
11 |
12 |
13 |
14 | 15 | 16 |
17 | |||
18 |
19 |
20 | 21 |
22 |
23 |
24 |
|||
25 |
26 | 27 | 28 | ||||||
|